Približne polovica svetovej populácie (cca 2,5 mld ľudí) trpí ďalekozrakosťou, zhoršeným videním do blízka. Množstvo ľudí tento problém ignoruje a považuje ho za prirodzenú poruchu, ktorá prichádza s postupujúcim vekom. Súčasná doba však prináša zvýšené nároky na bezchybne fungujúci zrak takmer v každom veku a v každej profesii. Viete, že skoro každý človek po 45 roku života potrebuje na prácu do blízka okuliarovú korekciu?

Nosili ste celý život okuliare do diaľky a zrazu potrebujete odlišné okuliare do diaľky a iné do blízka? Zoznámte sa s presbyopiou, takzvaným stareckým videním. Ľudovo sa jej hovorí „choroba krátkych rúk“ – na začiatku stačí posunúť text o trochu ďalej na to, aby bol čitateľný. Neskôr už na to ruky nestačia.

Vedci z celého sveta hľadajú nové a nové riešenia, ako tento problém vyriešiť. Medzi najmodernejšie spôsoby patria tie, ktoré vychádzajú z konceptu multifokality. Nejde o ekvivalent multifokálnych okuliarových skiel, ale o princíp, keď sa na sietnicu premieta ostrý obraz z rozličných vzdialeností. Najskôr sa aplikoval do výroby vnútroočných šošoviek a neskôr sa zistilo, že túto možnosť získame aj zmenou povrchu rohovky. Pôvodne trojstupňová procedúra spred cca deviatich rokov sa postupom zmenila na dvojstupňovú a tak sa realizuje dodnes – spoznajte technológiu ISOVISION!

Prvým krokom zákroku je „obrúsenie“ rohovky tak, aby sa odstránila potreba okuliarov do diaľky. V druhom kroku sa vykoná zákrok hlavne na periférii rohovky, čo zabezpečí videnie do blízka.

Aj keď nie všetci pacienti sú pre tento typ operácie vhodní, predstavuje riešenie pre veľké množstvo ľudí vo veku nad 45 rokov, ktorým sme doteraz operácie nemohli odporučiť.

Kontaktujte nás na recepcia3f@gmail.com a zistite, či ste práve Vy vhodným adeptom na ISOVISION a zbavte sa choroby krátkych rúk natrvalo!