nterpretka slávnych hitov ako Koloseum alebo Vyznanie skončila v rukách lekárov. Mariku Gombitovú (66) v minulých dňoch operovali na košickej očnej klinike. Podľa informácií viacerých slovenských médií mohlo ísť o odstránení sivého zákalu.

„Moje veľké ďakujem patrí MUDr. Františkovi Daboczimu a jeho skvelému tímu z mikrochirurgie oka za jeho predovšetkým ľudský a profesionálny prístup pri náročnej operácii mojich očí. Ďakujem pani Alenke Dabocziovej a celému kolektívu za vytvorenie úžasnej rodinnej atmosféry v čase, ktorý som strávila na klinike. S úctou Marika,“napísala Gombitová na svojom profile na Facebooku.

Speváčka si už niekoľko mesiacov sťažovala na ťažkosti s videním, preto podstúpila sériu vyšetrení. Pokiaľ išlo naozaj o médiami diskutovaný sivý zákal, muselo toto ochorenie Gombitovú veľmi trápiť. Šošovka sa totiž pri ňom zakalí a pacient má pocit, ako by sa pozeral cez špinavé sklo. Počas operácie sivého zákalu lekári mikrochirurgicky odstránia z oka zakalenú šošovku a nahradia ju umelou. Zákrok sa robí ambulantne v lokálnej anestéze, pri ktorej je oko znecitlivené kvapkami. Po zákroku pacienti väčšinou odchádzajú s doprovodom domov.

zdroj